Józef Wieczorek w Krakowie (i nie tylko) w 2018 r.
FOTO-Kronika niezależna

Wędrowne bractwo „U Filipa” w Krakowie, 16 lutego
[dokumentacja – Józef Wieczorek]
Przejdź na stronę bloga...


Główny Szlak Sudecki - przewodnik turystyczny
Sudety, Sudety, Sudety - nie raz nasze myśli błądziły ku nim... (...) – oczarowani niepowtarzalnym pięknem Sudetów podczas 16 dniowej wędrówki Głównym Szlakiem Sudeckim tak zaczynają relację na swoim blogu http://gorskiewedrowki.blogspot.com Dorota i Marek Szala, zachęcając do odbycia podróży wzdłuż jednego z najpiękniejszych szlaków turystycznych w Polsce.
Przejdź na stronę wydawnictwa...


Главная Судетская тропа или 400/13км за 11 дней
Быстрым и уверенным шагом я вошла в приют, направляясь к отрытой комнате администрации. Стоявшая возле двери женщина бросила мне через плечо: «это Анастасия, но она ещё пока не знает кто я». Когда я переварила фразу и обернулась, то всё равно не сразу поверила. Это была Dorota Szala. Marek Szala был неподалеку. Отчёт писался часа 3, поскольку я до конца вечера не могла поверить, что люди приехали ко мне в гости с другого конца Польши. Я понимаю, когда я иногда могу быть сумасшедшей, но другие!.. :)
Czytaj całość...Gdzie w Polsce jest Betlejem? Co to jest podróż poślubna? W jakiej miejscowości dzieci jeżdżą na sankach do szkoły? Na te pytania odpowiedzą Dorota, Marek i Ela...
Czytaj całość...Ich relacje z wypraw wciągają czytelnika i ciężko się od nich oderwać. Urzekają prawdziwością i plastycznością, a praktyczne wskazówki są niejednokrotnie cenniejsze od tych z oficjalnych przewodników...
Czytaj całość...


– Kto jest przy owcach? – pytam rumuńskiego ciobana – Wasyl z psami siedzi i pilnuje – odpowiada Kristi. Tuż obok niego siedzi rodzinka Szalów, Marek, Dorota i córeczka Elżbietka. Przyjechali specjalnie na spotkanie z Redykiem, teraz przemierzają Beskidy, a w planie jest „Korona Polski”.
Czytaj całość...


„Lodołamacz” Nr 34[35]/2013
bezpłatny dwutygodnik Nowej Huty
fb: Pismo Ludzi Walczacych


Ilu ludzi, tyle różnorodnych pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Jedni wolą wygrzewać się na plaży. od czasu do czasu leniwie wdrapując się na dmuchany materac, by podryfować przy brzegu. Są jednak i tacy, którzy zgodnie z nowymi trendami preferują aktywny wypoczynek...
Czytaj całość...


W ciągu 18 dni wędrówki autorzy przebyli najdłuższy górski szlak w Polsce, liczący 519 km. Rozpoczęli od...
Czytaj całość...
Wyniki konkursu OPEN...


„n.p.m.” Magazyn Turystyki Górskiej nr 2 (143) / 2013
www.npm.pl
Dzięki uprzejmości
Redakcji „n.p.m.”
tutaj udostępniamy
całą treść artykułu
w formacie PDF:

Czytaj całość...


Góry fascynują setki tysięcy ludzi na całym świecie jednak tylko nieliczni potrafią dać wyraz tej fascynacji.
Czytaj całość...


...I pojawia się coś nowego – blog o górskich wędrówkach.
Prowadzony przez cztery osoby, o polskich szlakach turystycznych
i innych górskich klimatach...

Czytaj całość...


Komentarze do wpisu

Brak komentarzy :

Translator

Info

Licencja Creative Commons Gdy nie jest to inaczej sprecyzowane pod konkretnym materiałem, to:
Publikowane na blogu materiały można wykorzystać na warunkach licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.
Zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie materiałów publikowanych na niniejszym blogu i jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy i adresu internetowego bloga. Pozwala się na wykorzystanie tych materiałów w innych dziełach pod warunkiem udostępniania ich na tej samej licencji.

Kuferek

Hej wędrowcze, właśnie otworzyłeś malutki skarbczyk.
Nie jest on drogocenny, ale nie wykluczone, że znajdziesz w nim coś
co może Ci się przydać.

Kolekcje

Wędrowanie po znanych i nieznanych szlakach to ogrom niesamowitych wrażeń i emocji. Z każdą zakończoną wędrówką wiąże się tęsknota i czar wspomnień. Odczucia takie towarzyszą nam od samego początku przygody, wyzwalając potrzebę zachowania przeżyć, nie tylko w ulotnej pamięci ludzkiej, ale również w formie bardziej trwałej, w postaci fotografii, opisów, dzienniczków przebytych tras, odwiedzonych miejsc, czy zdobytych szczytów. Utrwalanie to jest również okazją do usystematyzowania turystycznych poczynań wg różnych kryteriów - zdobytych koron gór, przebytych szlaków, itp.

Napisz do nas