KORONA POLSKICH BESKIDÓW
L.p.Szczyt (wysokość)PasmoElaAlicjaDorotaMarek
 Babia Góra
1725 m n.p.m. 
 Beskid Żywiecki
 Tarnica
1346 m n.p.m. 
 Bieszczady


 Turbacz
1310 m n.p.m. 
 Gorce
 Radziejowa
1262 m n.p.m. 
 Beskid Sądecki

 Skrzyczne
1257 m n.p.m. 
 Beskid Śląski
 Mogielica
1171 m n.p.m. 
 Beskid Wyspowy
 Wysoka
1050 m n.p.m. 
 Pieniny
 Lackowa
997 m n.p.m. 
 Beskid Niski
 Czupel
933 m n.p.m. 
 Beskid Mały
10 
 Lubomir
904 m n.p.m. 
 Beskid Makowski
weryfikacja 
13.12.2013
68/2013
13.12.2013
67/2013
13.12.2013
66/2013

Lista nie uwzględnia niektórych zdobytych wcześniej szczytów ze względu na brak weryfikacji.
PTTK Bochnia


Regulamin odznaki Korona Polskich Beskidów

 1. W związku z ustanowieniem przez ONZ roku 2002 „Międzynarodowym Rokiem Gór” Oddział PTTK w Bochni ustala niniejszym regulamin zasady zdobywania odznaki „Korona Polskich Beskidów”, zwanej dalej odznaką.

 2. Odznakę zdobywa się przez odbycie pieszych lub rowerowych wycieczek w polskich Beskidach i zdobycie najwyższego w każdej z 10 grup górskich szczytów (wg załączonego wykazu). Wycieczki można odbywać indywidualnie lub uczestnicząc w imprezach turystycznych organizowanych przez Oddział PTTK w Bochni i inne instytucje (np. szkoły, organizacje młodzieżowe, zakłady pracy, inne organizacje turystyczne).

 3. Okres zdobywania odznaki jest nieograniczony.

 4. Turysta pragnący zdobyć odznakę winien prowadzić w dowolnej formie „Dzienniczek wycieczek”, w którym będzie zbierał potwierdzenia odbycia wycieczek. Potwierdzeniem odbycia wycieczek winna być pieczątka schroniska lub dowolnej instytucji zawierającej nazwę miejscowości położonej w pobliżu szczytu – celu wycieczki, podpis przodownika turystyki górskiej albo przewodnika uczestniczącego w wycieczce. Jako potwierdzenie zdobycia szczytu może być także uznana, zamieszczona w dzienniczku, fotografia osoby zdobywającej odznakę, wykonana na tle charakterystycznego obiektu znajdującego się na danym szczycie (np. tablicy zawierającej nazwę szczytu). Honorowane będą także wycieczki odbyte w ramach zdobywania poszczególnych stopni GOT lub odznaki „Korona Gór Polski”. W takim przypadku niezbędne jest okazanie przy weryfikacji odznaki odpowiedniej książeczki z potwierdzeniem odbycia takiej wycieczki.

 5. Dzienniczek może dodatkowo zawierać np. opisy wycieczek (wraz z fotografiami, rysunkami lub widokówkami), własne refleksje z odbytych wycieczek itp.

 6. Na stronie tytułowej dzienniczka winno być umieszczone nazwisko i imię turysty oraz jego adres. Po spełnieniu wymogów na końcu dzienniczka należy dokonać zestawienia zbiorczego wszystkich wycieczek, które winno zawierać:

  • nazwę grupy górskiej
  • nazwę najwyższego w tej grupie szczytu,
  • datę odbycia wycieczki,
  • numer strony w dzienniczku, na której znajduje się potwierdzenie odbycia wycieczki.

 7. Dzienniczek należy złożyć do weryfikacji w Biurze Oddziału PTTK w Bochni przy ulicy Bernardyńskiej 10 lub przesłać pocztą.

 8. Nazwiska osób, które zdobyły odznakę będą publikowane na stronie Internetowej Oddziału PTTK w Bochni.

 9. Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Zarządu Oddziału PTTK w Bochni.

Komentarze do wpisu

Brak komentarzy :

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Więcej informacji - kliknij na obrazek...
Łopiennik (1069) - Stryb (1011) - Hyrlata (1103)
24-26.11.2017
Bieszczady... ileż w nich odmienności w porównaniu do pozostałych polskich gór! Niezwykłe i magiczne o każdej porze roku. Majestatycznie wznoszą się ku błękicie nieba i obłokom. Najwyższe z nich tworzy grupa bezleśnych grzbietów pokrytych połoninami, bajecznymi łąkami, które w niższych partiach przechodzą wprost w naturalne lasy bukowo-jodłowe, z domieszką starych jaworów, czy świerków. Są też tajemnicze, lesiste masywy, rozdzielone głuszą dolin. Mówią, że przestają być dzikie, lecz tkwi w nich legenda. Urzekają pięknem i malowniczością krajobrazów o każdej porze roku. Nie tylko latem i jesienią, kiedy paleta kolorów pokrywająca lasy najbardziej wpływa na emocje, ale również wtedy, kiedy zmysły zatapiają się w cichości późnej jesieni, zimy, czy wiosną, kiedy wszystko znów zaczyna się na nowo. Czy znamy wszystkie oblicza Bieszczadów? Raczej nie, dlatego chcemy zagościć w nich o każdej porze roku, aby stać się godnym ich korony.

Translator

Info

Licencja Creative Commons Gdy nie jest to inaczej sprecyzowane pod konkretnym materiałem, to:
Publikowane na blogu materiały można wykorzystać na warunkach licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.
Zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie materiałów publikowanych na niniejszym blogu i jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy i adresu internetowego bloga. Pozwala się na wykorzystanie tych materiałów w innych dziełach pod warunkiem udostępniania ich na tej samej licencji.

Kuferek

Hej wędrowcze, właśnie otworzyłeś malutki skarbczyk.
Nie jest on drogocenny, ale nie wykluczone, że znajdziesz w nim coś
co może Ci się przydać.

Kolekcje

Wędrowanie po znanych i nieznanych szlakach to ogrom niesamowitych wrażeń i emocji. Z każdą zakończoną wędrówką wiąże się tęsknota i czar wspomnień. Odczucia takie towarzyszą nam od samego początku przygody, wyzwalając potrzebę zachowania przeżyć, nie tylko w ulotnej pamięci ludzkiej, ale również w formie bardziej trwałej, w postaci fotografii, opisów, dzienniczków przebytych tras, odwiedzonych miejsc, czy zdobytych szczytów. Utrwalanie to jest również okazją do usystematyzowania turystycznych poczynań wg różnych kryteriów - zdobytych koron gór, przebytych szlaków, itp.

Napisz do nas