Dziennik wypraw i przystań przed kolejną wędrówką.

Wielkie Odkrywanie Małopolski... z plebiscytowych zapisków

Tego nie mieliśmy w planach. Pojawiło się nagle i niespodziewanie. Zainicjowane zostało przez jednego z turystów, z którymi jeździmy na wycieczki. Błyskawicznie pojawili się inni, turyści i sympatycy. Wszyscy razem stworzyli potężną machinę głosującą, że trzeba było ją powstrzymywać, aby nie podnosić stawki. W zaciętym ostatecznym połączyliśmy wszystkie siły i po zaciętej walce odnieśliśmy zwycięstwo w pierwszej rundzie plebiscytu. Aż 2161 oddanych głosów pozwoliło uplasować się na pierwszej pozycji z przewagą 326 (17,8%) głosów nad konkurentem. Pozostała jednak jeszcze decyzja Kapituły Plebiscytu. Na jej werdykt czekaliśmy blisko miesiąc. Okazało się, że opinia Kapituły Plebiscytu była zbieżna z głosującymi w pierwszej turze. Wybrali tak samo. Suma sumarum w jubileuszowej 20 edycji „Wielkiego Odkrywania Małopolski” z dniem 4 października 2019 roku Marek Szala został Małopolską Osobowością Turytyki 2019. To bardzo zaszczytny, ale też bardzo zobowiązujący tytuł, ale dzięki Waszej pomocnej sile nie wątpimy, że wywiążemy się z tego zobowiązania należycie. Będziemy odkrywać Małopolskę oraz szerzyć jej piękno wszędzie tam gdzie będziemy. Jednak pamiętajcie: ten sukces nie jest w żadnym wypadku jednoosobowym, ale przede zwycięstwem wszystkich, którzy oddawali głosy. To nie Marek Szala jest osobowością turystyki, ale cała nasza potężna drużyna jest turystyczną osobowością, a nawet osobliwością, bo robimy wspólnie coś niespotykanego w skali całego kraju. Drodzy kompanii! Pragniemy, aby sukces ten przełożył się z korzyściami na uprawianą przez nas turystykę. Będziemy starać się robić to jeszcze lepiej i ciekawiej, a przy okazji łączyć pasję z przyjemnościami oraz sprawiać to, aby każdy tęsknił za kolejną wyprawą i towarzystwem jej uczestników. Tylko wtedy ma to sens, jeśli ludzie chcą razem odkrywać kolejne drogi przygody.


Emocjonujące chwile plebiscytu wciąż siedzą w nas...
Wspomnienia z plebiscytowego pamiętnika
9.08.2019 piątek

Ciekawe kto mnie zgłosił do plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski – oto jest pytanie, ot zagadka. W czwartek ósmego dnia sierpnia siedzę sobie z żoną w domu przygotowując kolejną wycieczkę, gdy o godzinie 16:30 piska telefon „otrzymałeś SMS”, zatem biorę telefon i spoglądam na wiadomość i czytam „Wielkie Odkrywanie Małopolski – gratulujemy nominacji do nagrody”. „To miły żart” – najpierw pomyślałem, ale wchodzę na podaną w SMSie stronę internetową... no i cóż tam... ożeż! – Okazuje się, że to nie żart. Tam podano, że Marek Szala jest nominowany do nagrody w kategorii Małopolska Osobowość Turystyki. Z jednej strony wydawało się to niemożliwe, z drugiej pobudzało do dalszego działania, bo przecież „kości zostały rzucone” – nie ma odwrotu stwierdziłem. Skoro ktoś, a może to większa zbiorowość, dostrzega we mnie kandydata na Małopolską Osobowość Turystyki (sam ten fakt jest już dla mnie ogromną nobilitacją), a jeszcze do tego postawiono na mnie zgłaszając do konkursu, to nie mogę zawieść i nie stanąć do walki. Na szali szansy kładę zatem wszystko to co do tej pory w turystyce robiłem. Sam jednak nie dam rady, tak samo jak sam nie dałbym rady robić wspaniałych wycieczek, gdyby nie ich wspaniali uczestnicy. Dlatego proszę wszystkich o wsparcie głosami... proszę o jeden, dwa, a może trzy i więcej głosów, jeśli ktoś tylko tyle głosów może oddać na mnie.

Jeśli ktoś mnie nie zna i zastanawia się nad tym, kim jestem, to zapraszam na stronę prowadzoną wspólnie z żoną Dorotą pod adresem https://gorskiewedrowki.blogspot.com, znaną pod nazwą „Zanim znów wyruszysz w góry” – tam pokrótce można zobaczyć to, co z pasją robimy, wspólnie z grupą takich samych entuzjastów. Najlepiej zaś jest udać się z nami na wycieczkę, aby poznawać i odkrywać Małopolskę, a także inne regiony w kraju i za granicą.


A tymczasem w komentarzach...
22:49 – Właśnie otrzymałem setny głos. Dziękuję za wszystkie oddane na mnie. Nie spodziewałem się tak znakomitego początku tej rywalizacji. To oczywiście dzięki Waszym głosom. Jednakże wszyscy wiemy, że to dopiero początek i zwykle ta nałatwiejsza część na zebranie odpowiedniej puli glosów. Utrzymanie prowadzenie nie będzie łatwe. Jutro i pojutrze wyjeżdżamy w Tatry z grupą 100 osób. Monitorowanie sytuacji na placu boju będzie utrudnione, ale liczę na dalszą Waszą pomoc. Dzięki jeszcze raz. Jutro idziemy na Kozi Wierch. Ma on tyle wysokości, ile najprawdopodobniej potrzeba głosów dla ostatecznego zwycięstwa. Trzymajcie się. Do jutra.


10.08.2019 sobota

Dzisiaj zauważyć można stagnację na liście głosowania w plebiscycie na Małopolską Osobowość Turystyki 2019, ale nie w moim przypadku, bo otrzymałem od Was całkiem sporo: ponad 30 głosów. Dziękuję. Każdy głos waży końcowy wynik.

A jutro znów Tatry, tym razem czeka na nas słowacka Dolina Juraniowa. Czy ktoś może przez ten czas popilnować rankingu głosowania?
11.08.2019 niedziela

Ładna pogoda odciąga od plebiscytowych zmagań. Odwiedziliśmy dzisiaj uroczą Dolinę Juraniową. Przypomnieliśmy tam sobie słowa wypowiedziane kiedyś przez Waltera Hagen’a: „Nie śpiesz się, nie zamartwiaj. Przybyłeś na ten świat jedynie z krótką wizytą. Dlatego nie zapomnij schylić się i powąchać kwiaty.” To był cudowny dzień. Zaś wracając do plebiscytu: Waszych głosów znowu trochę przybyło, ale konkurencja nie śpi. Zaistnienie w czołówce nominowanych to bardzo dobra promocja tego, co wspólnie robimy - wędrówki z ogromną grupą wspaniałych ludzi, w których przepiękne jest to, że pozwalają nam nie tylko odpocząć, ale też zatrzymać się i dotknąć naturalnego bogactwa oraz piękna przyrody.12.08.2019 poniedziałek

Zaczynamy ostatnie przygotowania do alpejskiej wyprawy. Zostało już tylko 10 dni do wyjazdu i jeszcze kilka drobiazgów do zrobienia, niby niewiele, ale trudno znaleźć czas na coś innego. Tymczasem Wielkie Odkrywanie Małopolski trwa. Na liście wyników widać wielką mobilizację głosujących na Rafała Raczyńskiego, dzięki który wypruł do przodu w rankingu. Mnie dzięki Waszym głosom udało się przekroczyć barierę 200 głosów. Wiem, że staracie się jak możecie, a niektórzy wysłali nawet po 10 smsów. Bardzo Wam dziękuję za każdego.13.08.2019 wtorek

Odżywcze liofilizaty, zawierające mnóstwo energetyzujących składników kupiliśmy dzisiaj. Bez pełnowartościowej żywności trudno zdobywać wysokie góry i oby dostarczyła nam tam tyle energii ile trzeba. Na Wielkim Odkrywaniu Małopolski energia falami przychodzi, a dzisiaj była wyjątkowa wielka fala i pozwoliła bardzo zmniejszyć dystans do Rafała. Jeszcze rano nie wierzyłem, że to się uda. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej mobilizacji. Jesteście niezwyczajnymi ludźmi, ale ludzie gór potrafią to zrobić. Chylę w Waszą stronę ukłony wdzięczności, ale jednocześnie proszę o czujność, bo droga do celu jeszcze daleka.

Nie zapomnijmy, że dzisiaj też jest wielki dzień: Patryk i Tadeusz dotarli już do celu po 13 dniach mozolnej, ale przepięknej wędrówki Głównym Szlakiem Beskidzkim. Jadą już z powrotem do domu i z pewnością wiozą nam bagaż swoich cudownych wspomnień. Gratulujemy im tego przejścia.14.08.2019 środa

Dla wielu z Was nadchodzi piękny, długi weekend, i to taki, podczas którego jeden dzień pomieszkamy w domu, ale z pewnością resztę czasu spędzimy gdzieś w górach. W sobotę i niedzielę ładną pogodę zapowiadają w Tatrach. To dobry czas na wyhamowanie i wyciszenie się. Spójrzcie na mapę Małopolski i poszukajcie miejsca gdzie byście chcieli pojechać, a potem koniecznie jedźcie tam.

Już teraz Wasze działania poprzez udział w plebiscycie korzystnie promują to, co wspólnie robimy i chcemy rozwijać. Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, iż właśnie teraz plebiscytowy ranking jest najprawdopodobniej najbardziej obiektywny. Zrobiliście bardzo wiele umieszczając mnie na pierwszym miejscu rankingu, a teraz utrzymując mnie na drugim. Czeka nas jednak wielka, ostateczna bitwa, bardzo trudna bitwa, w której liczył się będzie spryt i zespolona siła, cnoty, których Wam nie brakuje. Dajcie znać, czy chcecie wziąć w niej udział, bo to jedyna szansa.A tymczasem w komentarzach...
13:03 MAREK W DALSZYM CIĄGU NA 2. MIEJSCU!
NIE MOŻEMY DO TEGO DOPUŚCIĆ!
NIE MOŻEMY ZMARNOWAĆ DOTYCHCZASOWYCH GŁOSÓW.
DO „POLE POSITION” POZOSTAŁO KILKANAŚCIE GŁOSÓW!
Zagłosujmy na Marka w Plebiscycie.
Kliknij link poniżej i oddaj swój głos
13:16 – Właśnie skróciłem dystans o 10 metrów.
13:23 – SMS i remis :) Fajnie byłoby wygrać...

16.08.2019 piątek

Jesteśmy po dniu wolnym. Mam nadzieję, że spędziliście go przednio. W Krakowie pogoda była przyjemna. Zostaliśmy w mieście i nie pojechaliśmy w góry, co wcale nie oznacza, że zmogła nas choroba, jak to czasem niektórzy sądzą w takim przypadku:) W góry wybieramy się jutro, a chcemy w nich spędzić dwa dni i noc na wysokości powyżej 2000 tysięcy metrów. W prognozach pojawiło się na te dni trochę chmur, ale nic nie szkodzi. Zdarza się, że coś wygląda gorzej lub jest trudniejsze, a w rzeczywistości jakże często okazuje się zupełnie odmienne i w pełni satysfakcjonujące. Drogi bywają kręte, a czasami są jak stąpanie po cienkiej linie - nie zawsze dają pewność. Jednak celu nie osiągniemy, jeśli nie wybierzemy żadnej z możliwych dróg.

Tymczasem na plebiscytowej drodze w dalszym ciągu wspieracie mnie wysyłając głosik za głosikiem. Bardzo Wam dziękuję - jestem za to zobowiązany i wdzięczny. W rankingu zaobserwować można pewne ruchy, niektóre badawcze, takie by sprawdzić zachowanie konkurentów, a niektóre robione dla załapania się choć na chwilkę w czołówce, póki jest jeszcze na to szansa. Widać, też wyraźnie przesunięcia w wyniku pakietowych głosów, czyli oddawanych tzw. klikiem. Na chwilę obecną jeden lub dwa pakiety po 50 głosów pozwala pokazać się w górnych partiach rankingu. Nominowani chcą w ten sposób zwrócić choć przez chwilę uwagę na swoją osobowość oraz przejawy swojej aktywności na rzecz turystycznego promowania Małopolski. Taka jest bowiem idea tego konkursu – Wielkie Odkrywanie Małopolski, regionu o ogromnym potencjale turystycznym, potencjale, który nie przez wszystkich jest dostrzegany.A tymczasem w komentarzach...
11:41 – Na ten moment Marek wskoczył na 1 miejsce ja już uruchomiłam moją Rodzinkę, która liczne spaceruje po górach z Dorotą i Markiem.
– Dziękuję!
22:51 – poszło kolejne :)

18.08.2019 niedziela

Ostatniej doby spędziliśmy czas wysoko w górach, na wysokościach przekraczających 2000 m n.p.m. To wstęp do aklimatyzacji przed większym wyzwaniem (wstęp istotny jak wiele doświadczonych osób mówi). Za parę dni z kilkoma innymi osobami będę nieco odizolowany w świecie, w którym jeszcze nigdy nie byłem, ale wciąż będę na pewno myślał o tym, co tutaj się dzieje. Prawie dwa dni byliśmy odcięci od internetowego świata. Dopiero dzisiaj, gdy weszliśmy w zasięg i siedzieliśmy już w słowackiej elektriczce zobaczyliśmy tą wspaniałą wiadomość...

Kochani! Jak waleczne lwy i lwice bez pardonu toczycie razem walkę o mnie, a jednocześnie o cenioną przez nas wszystkich formę turystyki, którą wspólnie tworzymy, a w której obok walorów poznawczych i rekreacyjnych cenimy sobie radość z bycia razem. Tej radości doznają również osoby, które już na swojej pierwszej wycieczce są pod ogromnym wrażeniem panującej w grupie pogodności i życzliwości. To oczywiście zasługa nas wszystkich (nie tylko moja, czy Doroty), o czym wielokroć już mówiłem podczas powrotów z naszych eskapad. Nie wynika to z żadnych organizacyjnych zależności, ani zobowiązań, tylko po prostu ze zwyczajnej ludzkiej dobroci i serdeczności do innych. Czuję te Wasze serce, jakie oddajecie podczas głosowania na mnie w plebiscycie na Małopolską Osobowość Turystyki. To niesamowite deptać w czołówce. Oddane dotąd głosy na mnie to bardzo ważne punkty - pozwalają utrzymać niezły przyczółek przed końcową bitwą, a mogą być też decydujące w ostatecznym starciu. Zapewniam Was jednak, że konkurencja nie śpi, choć tak może się tak wydawać. Niektórzy z rywali nie po raz pierwszy startują w takich konkursach. Czekają i obserwują trzymając bezpieczny dystans, aż przyjdzie ten ostateczny moment w ostatnich godzinach pojedynku. Na te ostatnie godziny trzeba trochę zaoszczędzić sił, chęci i woli walki.19.08.2019 poniedziałek

A tymczasem w komentarzach...
11:42 – Jeśli ktoś chciałby oddać na mnie okrągły pięćsetny głosik, to właśnie teraz nadarza się taka szansa :) Z góry dziękuję.
– Jest 500! Dziękuję :)

20.08.2019 wtorek

Z determinacją pchacie mnie do przodu, tak bardzo, że wczoraj przebiliście barierę 500 głosów. Chwilami z niedowierzaniem spoglądam na to co się dzieje, choć nigdy nie wątpiłem w skomasowaną siłę przyjaciół, z którymi robimy coś wspólnie dla odkrywania Małopolski. To nasz wielki sukces, bez względu na to, czy uda się utrzymać to nasze prowadzenie w plebiscycie. Bardzo bym chciał, aby zostało tak już do końca. Za sukcesem tym kryje się bardzo wiele Waszego wysiłku i nie chciałbym, aby poszedł na marne. W tym momencie można by powiedzieć, że wystarczy już tylko trzymać linię, utrzymywać ten przyczółek, ale wiemy, że nie jest i nie będzie to takie proste i łatwe. Konkurenci wciąż ostrzą miecze bitewne i niebawem ruszą do natarcia. Proszę o wytrwałość, jeśli tylko nie osłabła w Was wola walki, ale też oszczędzajcie siły na koniec. Dziękuję Wam za wszelkie starania i działania dotąd podjęte. Pokazują one światu nasze Wielkie Odkrywanie Małopolski oraz to jak tego dokonujemy, i to jak potrafimy cieszyć się odległą egzotyką, nie zapominając o pięknie znajdującym się blisko nas. Jesteście ponadczasowi, co widać podczas każdej naszej wspólnej podróży, zarówno tej z bagażem, plecakiem, czy też tej muzycznej z szantą lub poezją śpiewaną na ustach, jak też tej obecnej podróży, która potrwa jeszcze 17 dni, do 6 września.


A tymczasem w komentarzach...
12:30

21.08.2019 środa

Nadchodzi czas, kiedy będę miał ograniczone możliwości internetowej konwersacji. Potrwa to jednak tylko parę dni. Wyruszamy zrobić coś co planowaliśmy już od kilku miesięcy i do czego od pewnego czasu przygotowaliśmy się intensywnie. To coś nałożyło się nam z plebiscytem Wielkie Odkrywanie Małopolski, o którym jeszcze kilkanaście dni temu nawet nie słyszałem. Pojawił się niespodziewanie. Podjęliśmy wspólnie ten temat. Sam nie odważyłbym się go podjąć, lecz mając świadomość Waszego wsparcia nie miałem żadnych obaw. Obecnie rysuje się nawet szansa na pełny sukces, choć wciąż to trudna droga. Jednak już sama taka myśl sprawia ogromną satysfakcję, nie tylko mi, ale jak sądzę nam wszystkim. Zbliża się półmetek głosowania, napięcie będzie rosło. Jednak przez najbliższe kilka dni muszę przestać myśleć o tych sprawach, bo ruszamy na naprawdę wysoką górę. Wiem, że w głosowanie na moją osobę zaangażowanych jest mnóstwo osób, przyjaciół z turystycznych szlaków, a także ich rodziny, koledzy i koleżanki z pracy, a nawet osoby znane mi wyłącznie poprzez wirtualne łącza. Bardzo dziękuję za wszystko, co dotąd zrobiliście dla utrzymania znakomitego przyczółku w konkursie. Wiem, ze żal byłoby go stracić, ale w każdej chwili może przyjść zmasowany atak konkurentów. Nie przelewajcie wtedy krwi zanadto, by sił nie zabrakło na koniec rozgrywki.


27.08.2019 wtorek

Wróciliśmy. Wyprawa życia zakończyła się. Biała Góra okazała się być dla nas bardzo przyjazna. Powitała nas i gościła słonecznym uśmiechem. Wszyscy członkowie grupy wyprawowej odwiedzili jej najwyższy punkt położony na wysokości 4810 m n.p.m. Mont Blanc nie ma wokół siebie równych pod względem wysokości w całej Europie. Zdobycie Mont Blanc dedykowaliśmy wielu ludziom, a w tym oczywiście całej ekipie, która głosuje na mnie utrzymując na prowadzeniu w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski w kategorii Małopolska Osobowość Turystyki. Serdecznie dziękuję Wam za takie docenienie mnie, a co za tym idzie docenienie tego, co wspólnie robimy w turystyce. To nasze wspólne dzieło o swoistym, niepowtarzalnym charakterze - ono nas cieszy, ono nas bawi, ono nas wartościuje na bardzo wysokim pułapie, takim jak szczyt Mont Blanc.


A tymczasem w komentarzach...
10:09


30.08.2019 piątek

Jak długo uda się utrzymać prowadzenie? Czy można jeszcze coś w tej sprawie zrobić? Z ogromnym szacunkiem patrzę na to, co robicie. Dzięki Waszym smsom i klikom jest już ponad 600 głosów. Wiemy oczywiście, że to za mało na końcowe rozstrzygnięcie, ale ta obecna sytuacja już nam daje powody do satysfakcji. Jestem dumny, że mogę być reprezentantem Waszych wyborów. Czy spotkamy się razem na Wielkiej Gali? :) Hmm, no nie wiem, nikt tego nie wie. Nie jest to jednak najważniejsze, lecz słońce, które nam zawsze przyświecało, nawet wtedy, kiedy padał deszcz, albo wiał zimny wiatr. Czuję się wobec Was bardzo zobowiązany. Dziękuję za to co robicie.


A tymczasem w komentarzach...
10:09 – ⛰️WIELKIE ODKRYWANIE MAŁOPOLSKI 🌆 Już za tydzień finał głosowania!
W dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej 📰 znajdziesz artykuł o liderach naszej akcji.
👉Szukaj gazety 📰 w kiosku lub na www.prasa24.pl
👉Zobacz galerię: www.gazetakrakowska.pl/womlider
👉Sprawdź pełną listę kandydatów i głosuj na www.gazetakrakowska.pl/wom

17:29 – Konkurenci są jednak blisko, tuż za moimi plecami ;)
17:48 – I tak już zostanie ;) powodzenia!
18:12 – Wierzymy w Ciebie, powodzenia. 😉

2.09.2019 poniedziałek

Całkiem przyjemna pogoda nadarzyła się nam w ten weekend. Mam nadzieję, że dobrze go spędziliście. Zawsze żal siedzieć w domu, gdy słońce za oknem świeci. Już za pięć dni jedziemy w Karpaty Ukraińskie, tam gdzie morze połonin i dzikie konie. Musieliśmy przysiąść nad przygotowaniami do tej wielkiej i niełatwej wyprawy, o której sami zamarzyliśmy już parę dobrych lat temu. Stało się to po raz pierwszy gdy przemierzaliśmy Główny Szlak Beskidzki - wtedy spojrzeliśmy poprzez Przełęcz Bukowską i Kińczyk Bukowski na bezkresny wschód i zapragnęliśmy wyruszyć tam na zapomniane ścieżki, aby odkrywać na nowo piękno skryte cieniem dziejów. Zostały już tylko cztery dni do tego wyjazdu, tyle samo ile do końca głosowania w plebiscycie. Toczymy w nim zacięty bój o głosy. Kto wygra? Wciąż to wielka niewiadoma. Wszystko w rękach głosujących osób. Serdecznie dziękuję za to, że walczycie za moją kandydaturą. Mam nadzieję być w pełni godnym Waszych wyborów. Pozdrawiam wszystkich uśmiechniętych i życzliwych sobie ludzi. Zostały już tylko cztery dni.


3.09.2019 wtorek

Trwa walka o pierwsze miejsce. Przed nami ostatnie dni kiedy można jeszcze oddać głos. Runda dobiega końca. I chyba nie najważniejsze jest w niej to, kto ją wygra. Ważne jest kto przetrwa i wyjdzie z tego silniejszy. Głosować można do piątku, 6 września do godziny 21:00. Potem bramki SMS-owe zostaną zamknięte. Wiele osób oddało na mnie już mnóstwo głosów, co potwierdza ranking plebiscytu, na którym moja zgłoszona kandydatura do tytułu Małopolska Osobowość Turystyki, od samego początku znajduje się na czele lub w ścisłej czołówce. Ten Wasz wkład i wysiłek nie powinien pójść na marne. To jednak gra i mam nadzieję, że nie będziecie żałować swoich wyborów. Wspólnym wysiłkiem można oczywiście zrobić wiele, nawet góry przenosić. Ta gra jest jednak zupełnie niepodobna do wspólnych działań podejmowanych na wycieczkach w górach, które są jak niekończące się źródła radości, dające tak wiele przyjemności i satysfakcji. To na nich tak naprawdę odkrywamy urocze zakątki Małopolski.

Plebiscyt wchodzi jednak w fazę nerwowości. Zbliżają się decydujące chwile, podczas których do walki o pierwsze miejsce najprawdopodobniej dołączą inni konkurenci plasujący się obecnie niżej. A zostały już tylko trzy dni...A tymczasem w komentarzach...
16:50
– MY NIGDY NIE SKŁADAMY BRONI. Kończy się termin oddawania głosów w plebiscycie na „Małopolską Osobowość Turystyki 2019”. Startuje w nim mój przyjaciel MAREK SZALA, który do zwycięstwa potrzebuje naszych głosów. Za rywali ma znakomitych przeciwników: dyrektora schroniska na Turbaczu, jak również znanego taternika, alpinistę i himalaistę w jednym. Jednak w Odkrywaniu Małopolski Marek Szala ma olbrzymie zasługi: organizator wielu wycieczek i rajdów górskich, autor „Tatrzańskich Dwutysięczników” jak i „Korony Europy”, autor świetnego bloga „Zanim znów wyruszysz w góry”. Człowiek spełniający swoje najskrytsze marzenia (Mount Blanc 4810 m n.p.m.), pasjonat spływów kajakowych. Człowiek, który organizował zbiórkę pieniędzy na rehabilitację naszej klubowej koleżanki. Człowiek nie - celebryta, ale z krwi i kości, który liczy teraz na Nas, w myśl ZASADY „CZŁOWIEK TYLE JEST WART ILE ZNACZY DLA INNYCH”. Na Marka można głosować wpisując w SMS: KMT.40 pod numer 72355.
– W piątek przed godz. 21 wszystkie ręce na pokład (klawiaturę).

4.09.2019 środa

Co można jeszcze zrobić? Chyba najlepiej cierpliwie wyczekać jeszcze chwilę tuż pod szczytem. Oby udało się jak najdłużej wytrwać pod tym szczytem, a przy okazji odpocząć. Trzeba jednak pilnować cały czas tego dogodnego przyczółka, bo jakieś poruszenie jest na tyłach i przód zrobił się jakiś nerwowy. Nadchodzi ten moment ostatni, zbliża się końcowe odliczanie... Czy zostały nam jeszcze jakieś siły na ten czas?... Czy to się nam uda? Czy jestem tego wart? Hej, dzikie pola już czekają i bezkresne połoniny – o tym już myślimy, lecz gra jeszcze trwa. Niebawem jednak zakończy się i zaraz potem znów wyruszymy w góry.


6.09.2019 piątek

To już końcowe odliczanie. Nareszcie! Przyznaliście mi naprawdę bardzo dużo punktów, za które bardzo dziękuję. Jest to dla mnie zobowiązujące, bez względu na końcowy efekt. Na Waszą cześć dołożę coś jeszcze od siebie, jakąś salwę, choć to nie będzie obiektywne dla całej rozgrywki, ale takie ktoś stworzył dla niej reguły. Może uda się dobić do tysiąca, może przekroczyć tysiąc – to mniej ważne. Do końca trzeba wytrwać, nie można kapitulować tuż przed końcem. Nie ważne kto wygra, lecz to, abyśmy wyszli z tego z głową podniesioną do góry. Oj, jak dobrze mieć za sobą i wspólnie tworzyć taką Megagrupę. To przyjemność być i pracować w takiej grupie. Wielkie dzięki za wszystko, bez względu na to, co się stanie dzisiaj o godzinie 21:00, kiedy wszystkie bramki zostaną zamknięte.


A tymczasem w komentarzach...
12:34 – Nie mogę zagłosować, smartfon nie zna dużych liter. Klawiatura smartfona nie ma dużych liter.
– ...jak to nie ma dużych liter... przecież każda klawiatura po lewej strzałkę i należy ją tylko nacisnąć a wszystkie litery są duże.. :) Powodzenia
– Można wpisać małymi.
18:26 – UWAGA: Tymczasowo zmieniłem ustawienia grupy na TAJNA. Tylko członkowie grupy mogą widzieć konwersację w grupie (mam nadzieję, że nie ma w niej konfidentów ;) )

Jeśli ktoś mnie chce wesprzeć w głosowaniu niech jeszcze czeka. Obowiązuje cisza wyborcza. Jeśli sytuacja w rankingu będzie się utrzymywać tak jak teraz, to najlepiej będzie uderzyć zmasowanym atakiem później, tuż przed zakończeniem głosowania, tj. o godzinie 20:30. Jeśli zaś na tyłach rankingu zauważycie dynamiczne ruchy wcześniej to do ataku będzie trzeba ruszyć wcześniej, ale ze spokojem. Liczy się każdy głos, ale decydować będą pakiety. Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.
18:53 – Ok
19:06
19:07 – Pełna mobilizacja. :)
– Poszło po raz kolejny 👏
19:10 – Wysyłam
– Nie napędzać konkurencji. Strategia to atak przed końcem głosowania
19:11 – ...czekamy do 20-20:30
– Jeśli ktoś ma ochotę wysłać pakiet, to jeszcze nie teraz.
– Pojedyncze głosy mogą iść, ale bardzo spokojnie.
19:14 – Na tyłach nie można wykluczyć, że jest czarny koń... Trzeba na niego uważać.
19:22 – Marek Szala właśnie miałam wysłać kolejnego sms daj znać, kiedy puszczać
– 20:30
– Ok
19:25 – On się wyraźnie boi, zachowuje się nerwowo, a tyły mają żelazne nerwy
19:27 – Cyfra 1000 działa psychologicznie i znów może się przestraszyć. Do tysiąca dobijemy jeszcze za chwilkę
19:29 – Jak ktoś będzie puszczał pakiet, to niech pamięta, że na każdy klik trzeba co najmniej 3 sekundy. Mówię o tym, żeby się nie zmarnowało, gdyby ktoś nie zdążył przed godziną 21:00 wyklikać.
19:33 – Poszło 👍
19:34 – 997 - ładna liczba
20:09
– Marek to za mało...
– Marku uda się:):):)
– Wysłałam i trzymam kciuki
20:10 – Wszyscy gotowi? 🙂
20:11 – Nie sugerujcie się komunikatami na moim imiennym profilu.
20:19 – Alarm ustawiony
20:23 – Marek zdobywa coraz wyższe szczyty Dziś ma szanse zdobyć może nawet dla niego najwyższy, na pewno wyjątkowy, ale trzeba mu w tym pomóc. Wiecie co robić.
20:30 – Tak gotowi
20:36 – Poszło
20:39 – Jazda, jazda🙂
20:39 – Ok ok DOROTKO zachęcająco popędzaj... dopinguj, drugie miejsce to za mało.
20:41 – Jest prowadzenie
20:49 – Tak, tak ...razem teraz najważniejsze by głosować
20:54 – Jeszcze 6 minut, tu doping nie wystarczy tu trzeba głosować
21:00 – Yes yes yes
21:01 – Marek!!! Marek!!
– Huraaaaaaa🤩🤩
– BARDZO DZIĘKUJĘ (lecę teraz na autobus na Ukrainę)
21:02 – Szerokiej drogi
– Brawo MY
– Gratulacje🙂. Szerokości i wysokości!! 😁
21:04 – ALE EMOCJE!!!Prawie zawał serca!! Wyniki zmieniały się jak w kalejdoskopie. Ostatnie pół godziny 200 głosów w plecy,a na koniec prawie 250 przewagi!! BRAWO!!!
21:05 – jest ZWYCIĘSTWO!!
– Daliśmy radę, Marku zasłużyłeś na ten tytuł👍
– Brawo ty. Teraz czas na krajowy medal


Głosowanie zostało zakończone, a w nim jakże piękny wynik. Jakże cieszy takie poparcie. A może powinienem wystartować w innych wyborach... Nie, nie, nie, żartowałem, staram się trzymać daleko od polityki, która potrafi czynić głębokie podziały międzyludzkie. Lepiej robić to, co łączy ludzi. Turystykę, która spaja ludzi bez względu na poglądy. Głosowanie zakończone, ale to oczywiście jeszcze nie koniec konkursu. Głosy oddane do tej pory na mnie mają 2/3 wpływu na końcowy wynik. Konkurs przechodzi do fazy drugiej, w której głosowanie rozpoczyna Kapituła plebiscytowa. Kapituła plebiscytowa ma 1/3 wpływu na ostateczne wyniki plebiscytu. Wszystko zatem jest jeszcze otwarte. Cieszmy się z tego, co osiągnęliśmy. Chciałbym jednak już przejść do tego, co lubimy robić najbardziej – odkrywać ciekawe regiony, doznawać przygód i cieszyć się z ludźmi na szlaku. Niech będzie, co ma być z tym plebiscytem. To, co mogliśmy zrobić – zostało zrobione. Na to, co dotąd robiliśmy i będziemy dalej robić nie ma on istotnego wpływu. Dlatego kłaniam się nisko za to, co uczyniliście. To coś więcej niż się spodziewałem. Szczególne podziękowania kieruję do osób, które nie poprzestały na jednym głosie, a wysłały ich całkiem spore serie. To było potężne wsparcie w plebiscycie na Małopolską Osobowość Turystyki 2019. Byliście wspaniali! To bardzo motywujące, bardziej niż ostateczne rozstrzygnięcie plebiscytu, a chodzi mi o coś, na co niewiele osób zwraca uwagę: o czas sprzed zaledwie kilku dni przed końcowymi, dynamicznymi przetasowaniami rankingu. To był czas, kiedy w głosowaniu decydował największy obiektywizm. Nikt wtedy masowo nie puszczał smsów i klików, w tym sam na siebie. Głosowali wówczas przede wszystkim ludzie – fani, kibice, znajomi i przyjaciele. Widać to było w komentarzach pod postami. Działo się wówczas to, co mnie miło zaskakiwało – tyle dni, przez zdecydowaną większość trwania głosowania, dzięki Waszym głosom znajdowałem się na czele nominowanych do Małopolskiej Osobowości Turystyki. To niesamowite. Proszę, abyście spojrzeli na to jeszcze bardziej pragmatycznie, gdyż w tym głosowaniu tak naprawdę nie chodziło tylko o moją osobę, ale przede wszystkim o to, co i w jaki sposób wspólnie robimy. Z pewnością każdy czuł, że oddając głos na mnie oddaje go jednocześnie na sprawę, którą reprezentujemy. To były głosy za swoistą formą turystyki, jaką wspólnie preferujemy, którą chcemy uprawiać odkrywając Małopolskę i wiele innych regionów Polski i świata. To jest nasz sposób spędzania wolnego czasu, w którym jest czas na poznawanie regionu i ich mieszkańców, a także na sielankowy odpoczynek i życzliwą bliskość z drugim człowiekiem. Daliście kolejny raz silny sygnał, żeby iść w tym kierunku dalej. I chyba dobrze, że ten etap konkursu dobiegł końca, bo trudno było podzielić czas na to i na tamto.

Dziękuję (choć w tym przypadku samo słowo „dziękuję” nie wyraża w pełni mojej wdzięczności).


A tymczasem w komentarzach...
23:15 – BRAWA DLA WAS WSZYSTKICH !!! JESTEŚCIE WSPANIALI !!!


4.10.2019 piątek

To ta chwila... Chciałem, abyście byli tam wszyscy, ale organizatorzy nie zgodzili się na tak dużą bandę :)Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski 2019 został rozstrzygnięty. Wasze głosy doprowadziły do zwycięstwa w pierwszej fazie głosowania, a w drugiej fazie, moi mili, Kapituła Plebiscytu była zgodna z Waszym wskazaniem, a więc Małopolską Osobowością Turystyki w roku 2019 został Marek Szala - wasz wierny kamrat na górskich wędrówkach i wszelkich innych imprezach. Serdecznie dziękuję wszystkim głosującym na mnie za zaufanie. To dla mnie radosne chwile i niosące ogromną satysfakcję, ale też bardzo zobowiązujące. Bezwzględnie nie jest to jednak mój sukces osobisty. W tych naszych turystycznych przedsięwzięciach nigdy nie działałem w pojedynkę. Zdobyte trofeum dzielę z Dorotą – ona jest drugim ogniwem i siłą do realizowanych przedsięwzięć turystycznych. Wespół możemy utrzymywać możliwie najwyższy poziom wypraw i wycieczek. Zdobyte trofeum dzielę również z Wami, bo bez Was nie byłoby w ogóle tego trofeum, to nie ono jest w tym przypadku najważniejsze, lecz właśnie Wy, bo z Wami wspaniale jest spędzać czas i czerpać cenne wartości z wędrowania po Małopolsce i innych regionach. Ludzie są najważniejsi – my wszyscy przecież wiemy to doskonale i umiemy to docenić, co okazujecie na wycieczkach. Gdyby tak nie było, to czy lubilibyśmy spędzać razem tak wiele czasu, nawet wtedy, gdy jest zimno, wieje, albo pada deszcz. Jesteście kochani. Bawmy się dalej i łączmy tą zabawę z pożytecznym, podążajmy dalej zaspokajając potrzeby ciekawości świata. Dziękuję Wam za wszystkie spędzone dotąd dni na szlakach i poza nimi, za każdą życzliwość i dobroć.

Udostępnij:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Życie jest zbyt krótkie, aby je przegapić.

Liczba wyświetleń

Popularne posty (ostatnie 30 dni)

Etykiety

Archiwum bloga

Z nimi w górach bezpieczniej

Zapamiętaj !
NUMER RATUNKOWY
W GÓRACH
601 100 300

Mapę miej zawsze ze sobą

Stali bywalcy

Odbiorcy


Wyrusz z nami na

Główny Szlak Beskidu Wyspowego


ETAP DATA, ODCINEK
1
19.11.2016
[RELACJA]
Szczawa - Jasień - Ostra - Ogorzała - Mszana Dolna
2
7.01.2017
[RELACJA]
Mszana Dolna - Potaczkowa - Rabka-Zdrój
3
18.02.2017
[RELACJA]
Rabka-Zdrój - Luboń Wielki - Przełęcz Glisne
4
18.03.2017
[RELACJA]
Przełęcz Glisne - Szczebel - Kasinka Mała
5
27.05.2017
[RELACJA]
Kasinka Mała - Lubogoszcz - Mszana Dolna
6
4.11.2017
[RELACJA]
Mszana Dolna - Ćwilin - Jurków
7
9.12.2017
[RELACJA]
Jurków - Mogielica - Przełęcz Rydza-Śmigłego
8
20.01.2018
[RELACJA]
Przełęcz Rydza-Śmigłego - Łopień - Dobra
9
10.02.2018
[RELACJA]
Dobra - Śnieżnica - Kasina Wielka - Skrzydlna
10
17.03.2018
[RELACJA]
Skrzydlna - Ciecień - Szczyrzyc
11
10.11.2018
[RELACJA]
Szczyrzyc - Kostrza - Tymbark
12
24.03.2019
[RELACJA]
Tymbark - Kamionna - Żegocina
13
14.07.2019
[RELACJA]
Żegocina - Łopusze - Laskowa
14
22.09.2019
[RELACJA]
Laskowa - Sałasz - Męcina
15
17.11.2019
[RELACJA]
Męcina - Jaworz - Limanowa
16
26.09.2020
[RELACJA]
Limanowa - Łyżka - Pępówka - Łukowica
17
5.12.2020
[RELACJA]
Łukowica - Ostra - Ostra Skrzyż.
18
6.03.2021
[RELACJA]
Ostra Skrzyż. - Modyń - Szczawa

Smaki Karpat

Wołoskimi śladami

Główny Szlak Beskidzki

21-23.10.2016 - wyprawa 1
Zaczynamy gdzie Biesy i Czady,
czyli w legendarnych Bieszczadach

BAZA: Ustrzyki Górne ODCINEK: Wołosate - Brzegi Górne
Relacje:
13-15.01.2017 - Bieszczadzki suplement do GSB
Biała Triada z Biesami i Czadami
BAZA: Ustrzyki Górne
Relacje:
29.04.-2.05.2017 - wyprawa 2
Wielka Majówka w Bieszczadach
BAZA: Rzepedź ODCINEK: Brzegi Górne - Komańcza
Relacje:
16-18.06.2017 - wyprawa 3
Najdziksze ostępy Beskidu Niskiego
BAZA: Rzepedź ODCINEK: Komańcza - Iwonicz-Zdrój
Relacje:
20-22.10.2017 - wyprawa 4
Złota jesień w Beskidzie Niskim
BAZA: Iwonicz ODCINEK: Iwonicz-Zdrój - Kąty
Relacje:
1-5.05.2018 - wyprawa 5
Magurskie opowieści
i pieśń o Łemkowyni

BAZA: Zdynia ODCINEK: Kąty - Mochnaczka Niżna
Relacje:
20-22.07.2018 - wyprawa 6
Ziemia Sądecka
BAZA: Krynica-Zdrój ODCINEK: Mochnaczka Niżna - Krościenko nad Dunajcem
Relacje:
7-9.09.2018 - wyprawa 7
Naprzeciw Tatr
BAZA: Studzionki, Turbacz ODCINEK: Krościenko nad Dunajcem - Rabka-Zdrój
Relacje:
18-20.01.2019 - wyprawa 8
Zimowe drogi do Babiogórskiego Królestwa
BAZA: Jordanów ODCINEK: Rabka-Zdrój - Krowiarki
Relacje:
17-19.05.2019 - wyprawa 9
Wyprawa po wschody i zachody słońca
przez najwyższe partie Beskidów

BAZA: Markowe Szczawiny, Hala Miziowa ODCINEK: Krowiarki - Węgierska Górka
Relacje:
22-24.11.2019 - wyprawa 10
Na śląskiej ziemi kończy się nasza przygoda
BAZA: Równica ODCINEK: Węgierska Górka - Ustroń
Relacje:

GŁÓWNY SZLAK WSCHODNIOBESKIDZKI

termin 1. wyprawy: 6-15 wrzesień 2019
odcinek: Bieszczady Wschodnie czyli...
od Przełęczy Użockiej do Przełęczy Wyszkowskiej


termin 2. wyprawy: wrzesień 2023
odcinek: Gorgany czyli...
od Przełęczy Wyszkowskiej do Przełęczy Tatarskiej


termin 3. wyprawy: wrzesień 2024
odcinek: Czarnohora czyli...
od Przełęczy Tatarskiej do Gór Czywczyńskich

Koszulka Beskidzka

Niepowtarzalna, z nadrukowanym Twoim imieniem na sercu - koszulka „Wyprawa na Główny Szlak Beskidzki”.
Wykonana z poliestrowej tkaniny o wysokim stopniu oddychalności. Nie chłonie wody, ale odprowadza ją na zewnątrz dając wysokie odczucie suchości. Nawet gdy pocisz się ubranie nie klei się do ciała. Wilgoć łatwo odparowuje z niej zachowując jednocześnie komfort cieplny.

Fascynujący świat krasu

25-27 lipca 2014 roku
Trzy dni w Raju... Słowackim Raju
Góry piękne są!
...można je przemierzać w wielkiej ciszy i samotności,
ale jakże piękniejsze stają się, gdy robimy to w tak wspaniałym towarzystwie – dziękujemy Wam
za trzy niezwykłe dni w Słowackim Raju,
pełne serdeczności, ciekawych pogawędek na szlaku
i za tyleż uśmiechu.
24-26 lipca 2015 roku
Powrót do Słowackiego Raju
Powróciliśmy tam, gdzie byliśmy roku zeszłego,
gdzie natura stworzyła coś niebywałego;
gdzie płaskowyże pocięły rokliny,
gdzie Spisza i Gemeru łączą się krainy;
by znów wędrować wąwozami dzikich potoków,
by poczuć na twarzy roszące krople wodospadów!
To czego jeszcze nie widzieliśmy – zobaczyliśmy,
gdy znów w otchłań Słowackiego Raju wkroczyliśmy!


19-21 sierpnia 2016 roku
Słowacki Raj 3
Tam gdzie dotąd nie byliśmy!
Przed nami kolejne trzy dni w raju… Słowackim Raju
W nieznane nam dotąd kaniony ruszymy do boju
Od wschodu i zachodu podążymy do źródeł potoków
rzeźbiących w wapieniach fantazję od wieków.
Na koniec pożegnalny wąwóz zostanie na południu,
Ostatnia droga do przebycia w ostatnim dniu.

           I na całe to krasowe eldorado
spojrzymy ze szczytu Havraniej Skały,
           A może też wtedy zobaczymy
to czego dotąd nasze oczy widziały:
           inne słowackie krasy,
próbujące klasą dorównać pięknu tejże krainy?
           Niech one na razie cierpliwie
czekają na nasze odwiedziny.

7-9 lipca 2017 roku
Słowacki Raj 4
bo przecież trzy razy to za mało!
Ostatniego lata miała to być wyprawa ostatnia,
lecz Raj to kraina pociągająca i w atrakcje dostatnia;
Piękna i unikatowa, w krasowe formy bogata,
a na dodatek zeszłego roku pojawiła się w niej ferrata -
przez dziki Kysel co po czterdziestu latach został otwarty
i nigdy dotąd przez nas jeszcze nie przebyty.
Wspomnień czar ożywi też bez większego trudu
fascynujący i zawsze urzekający kanion Hornadu.
Zaglądnąć też warto do miasta mistrza Pawła, uroczej Lewoczy,
gdzie w starej świątyni świętego Jakuba każdy zobaczy
najwyższy na świecie ołtarz, wyjątkowy, misternie rzeźbiony,
bo majster Paweł jak Wit Stwosz był bardzo uzdolniony.
Na koniec zaś tej wyprawy - wejdziemy na górę Velka Knola
Drogą niedługą, lecz widokową, co z góry zobaczyć Raj pozwala.
Słowacki Raj od ponad stu lat urodą zniewala człowieka
od czasu odkrycia jej przez taternika Martina Rótha urzeka.
Grupa od tygodni w komplecie jest już zwarta i gotowa,
Kaniony, dzikie potoki czekają - kolejna rajska wyprawa.


Cudowna wyprawa z cudownymi ludźmi!
Dziękujemy cudownym ludziom,
z którymi pokonywaliśmy dzikie i ekscytujące szlaki
Słowackiego Raju.
Byliście wspaniałymi kompanami.

Miało być naprawdę po raz ostatni...
Lecz mówicie: jakże to w czas letni
nie jechać znów do Słowackiego Raju -
pozwolić na zlekceważenie obyczaju.
Nawet gdy niemal wszystko już zwiedzone
te dzikie kaniony wciąż są dla nas atrakcyjne.
Powiadacie też, że trzy dni w raju to za krótko!
skoro tak, to czy na cztery nie będzie zbyt malutko?
No cóż, podoba nam się ten kras,
a więc znów do niego ruszać czas.
A co wrzucimy do programu wyjazdu kolejnego?
Może z każdego roku coś jednego?
Niech piąty epizod w swej rozciągłości
stanie się powrotem do przeszłości,
ruszajmy na stare ścieżki, niech emocje na nowo ożyją
gdy znów pojawimy się w Raju z kolejną misją!

15-18 sierpnia 2018 roku
Słowacki Raj 5
Retrospekcja
Suchá Belá - Veľký Sokol -
- Sokolia dolina - Kyseľ (via ferrata)

Koszulka wodniacka

Tatrzańska rodzinka

Wspomnienie


519 km i 18 dni nieustannej wędrówki
przez najwyższe i najpiękniejsze partie polskich Beskidów
– od kropki do kropki –
najdłuższym górskim szlakiem turystycznym w Polsce


Dorota i Marek Szala
Główny Szlak Beskidzki
- od kropki do kropki -

WYRÓŻNIENIE
prezentacji tego pasjonującego przedsięwzięcia naza dostrzeżenie piękna wokół nas.

Dziękujemy i cieszymy się bardzo,
że nasza wędrówka Głównym Szlakiem Beskidzkim
nie skończyła się na czerwonej kropce w Ustroniu,
ale tak naprawdę doprowadziła nas aż na
Navigator Festival 2013.

Napisz do nas