KORONA POLSKI

L.p.Szczyt (wysokość)WojewództwoElaAlicjaDorotaMarek
 Rysy II
2499 m n.p.m. 
małopolskie

 Śnieżka
1602 m n.p.m. 
dolnośląskie
27.05.
2016

 Pilsko II
1542 m n.p.m. 
śląskie
 Tarnica
1346 m n.p.m. 
podkarpackie

 Biskupia Kopa
894 m n.p.m. 
opolskie


 Łysica
612 m n.p.m. 
świętokrzyskie

 Altana
408 m n.p.m. 
mazowieckie
 Góra Kamieńska
ok. 400 m n.p.m. 
łodzkie
 Krągły Goraj
389 m n.p.m. 
lubelskie
10 
 Wieżyca
329 m n.p.m. 
pomorskie
11 
 Dylewska Góra
312 m n.p.m. 
warmińsko-mazurskie
12 
 Rowelska Góra
298 m n.p.m. 
podlaskie
13 
 Kobyla Góra
284 m n.p.m. 
wielkopolskie
14 
 (bez nazwy)
248 m n.p.m. 
zachodniopomorskie
15 
 Góra Żarska
227 m n.p.m. 
lubuskie
16 
 Czarna Góra
189 m n.p.m. 
kujawsko-pomorskie


Komentarze do wpisu

Brak komentarzy :

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Więcej informacji - kliknij na obrazek...
Łopiennik (1069) - Stryb (1011) - Hyrlata (1103)
24-26.11.2017
Bieszczady... ileż w nich odmienności w porównaniu do pozostałych polskich gór! Niezwykłe i magiczne o każdej porze roku. Majestatycznie wznoszą się ku błękicie nieba i obłokom. Najwyższe z nich tworzy grupa bezleśnych grzbietów pokrytych połoninami, bajecznymi łąkami, które w niższych partiach przechodzą wprost w naturalne lasy bukowo-jodłowe, z domieszką starych jaworów, czy świerków. Są też tajemnicze, lesiste masywy, rozdzielone głuszą dolin. Mówią, że przestają być dzikie, lecz tkwi w nich legenda. Urzekają pięknem i malowniczością krajobrazów o każdej porze roku. Nie tylko latem i jesienią, kiedy paleta kolorów pokrywająca lasy najbardziej wpływa na emocje, ale również wtedy, kiedy zmysły zatapiają się w cichości późnej jesieni, zimy, czy wiosną, kiedy wszystko znów zaczyna się na nowo. Czy znamy wszystkie oblicza Bieszczadów? Raczej nie, dlatego chcemy zagościć w nich o każdej porze roku, aby stać się godnym ich korony.

Translator

Info

Licencja Creative Commons Gdy nie jest to inaczej sprecyzowane pod konkretnym materiałem, to:
Publikowane na blogu materiały można wykorzystać na warunkach licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska.
Zezwala się na kopiowanie, dystrybucję, wyświetlanie i użytkowanie materiałów publikowanych na niniejszym blogu i jego pochodnych pod warunkiem umieszczenia informacji o twórcy i adresu internetowego bloga. Pozwala się na wykorzystanie tych materiałów w innych dziełach pod warunkiem udostępniania ich na tej samej licencji.

Kuferek

Hej wędrowcze, właśnie otworzyłeś malutki skarbczyk.
Nie jest on drogocenny, ale nie wykluczone, że znajdziesz w nim coś
co może Ci się przydać.

Kolekcje

Wędrowanie po znanych i nieznanych szlakach to ogrom niesamowitych wrażeń i emocji. Z każdą zakończoną wędrówką wiąże się tęsknota i czar wspomnień. Odczucia takie towarzyszą nam od samego początku przygody, wyzwalając potrzebę zachowania przeżyć, nie tylko w ulotnej pamięci ludzkiej, ale również w formie bardziej trwałej, w postaci fotografii, opisów, dzienniczków przebytych tras, odwiedzonych miejsc, czy zdobytych szczytów. Utrwalanie to jest również okazją do usystematyzowania turystycznych poczynań wg różnych kryteriów - zdobytych koron gór, przebytych szlaków, itp.

Napisz do nas