Twoja przystań przed kolejną wędrówką i dziennik turystycznych przedsięwzięć.

czwartek, 1 stycznia 1970

Korona Sudetów Niemieckich

KORONA SUDETÓW NIEMIECKICH
Korona Sudetów Niemieckich obejmuje 6 najwyższych szczytów i wzniesień w niemieckiej części Sudetów, po jednym z każdego pasma. Aby zdobyć tytuł i odznakę Zdobywcy Korony Sudetów Niemieckich należy zdobyć wszystkie najwyższe szczyty 6 pasm w Sudetach Niemieckich, w dowolnie wybranej kolejności, podczas pieszych wędrówek i potwierdzić ten fakt w książeczce lub dowolnie opracowanej kronice wycieczek.
L.p.Szczyt (wysokość)PasmoElaAlicjaDorotaMarek
 Pogórze Zachodnio-Sudeckie
 Valtenberg
587 m n.p.m. 
 Lausitzer Bergland
 (Góry Łużyckie)








 Spitzberg
510 m n.p.m. 
 Ostlausitzer Vorberge
 (Pogórze Wschodniołużyckie)








 Breiteberg
510 m n.p.m. 
 Östlische Oberlausitz
 (Obniżenie Żytawsko-Zgorzeleckie)








 Rotstein
455 m n.p.m. 
 Lausitzer Gefilde (Oberlausitzer Gefilde)
 (Płaskowyż Budziszyński)








 Hochstein
449 m n.p.m. 
 Westlausitzer Vorberge (Hügel – und Bergland)
 (Pogórze Zachodniołużyckie)








 Westsudeten (Sudety Zachodnie)
 Lausche
793 m n.p.m. 
 Zittauer Gebirge (Lausitzer Gebirge)
 (Góry Żytawskie)









PTTK Wałbrzych


„Zdobywca Korony Sudetów Niemieckich” 
R E G U L A M I N

I. Postanowienia wstępne.
  1. Odznaka Turystyczna „Zdobywca Korony Sudetów Niemieckich”, zwana dalej odznaką ustanowiona została przez Komisję Turystyki Górskiej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu.
  2. Celem odznaki jest zachęcenie do poznania gór, uprawiania turystyki i krajoznawstwa górskiego na obszarze Sudetów i ich Pogórza położonych na terytorium Republiki Federalnej Niemiec.
  3. Nadzór nad zdobywaniem odznaki sprawuje Komisja Turystyki Górskiej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu.
  4. Odznaka nie posiada stopni, a zdobycie jej wymaga spełnienia warunków zawartych w niniejszym regulaminie.
II. Warunki zdobywania odznaki.
  1. Odznakę można zdobywać niezależnie od wieku.
  2. Odznakę zdobywa się w czasie pieszych wędrówek przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w górach.
  3. Odznakę zdobywa się przez wejście na wszystkie szczyty górskie wymienione w załączniku w dowolnie wybranej kolejności.
III. Weryfikacja.
  1. Podstawą weryfikacji odznak jest książeczka zdobywcy odznaki, kronika wycieczek prowadzona własnoręcznie lub książeczka GOT. W książeczce odznaki powinny znajdować się niżej wymienione wpisy:
    • data wycieczki,
    • nazwa zdobywanego szczytu,
    • trasa wędrówki,
    • miejsce na potwierdzenie,
    • miejsce na wklejkę weryfikacyjną.
  2. Podstawą do zaliczenia wędrówki są potwierdzenia terenowe zebrane w książeczce odznaki, jak również podpisy osób uprawnionych: przewodników, przodowników lub instruktorów PTTK oraz opiekunów SKKT o ile uczestniczyli w wędrówce albo przebywali na trasie wędrówki.
  3. Odznakę „Zdobywcy Korony Sudetów Niemieckich” przyznaje Komisja Turystyki Górskiej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu.
  4. Książeczkę prawidłowo wypełnioną z poświadczeniami odbycia wędrówek na poszczególne szczyty należy złożyć do weryfikacji w Oddziale PTTK w Wałbrzychu, ul. Konopnickiej 19 (wejście od ul. Lewartowskiego 2) lub przesłać pocztą wraz z załączoną kopertą zwrotną z naklejonymi znaczkami pocztowymi.
  5. Zdobywca odznaki, po zweryfikowaniu wpisów w Książeczce, otrzymuje wklejki potwierdzające zdobycie poszczególnych szczytów.
  6. Zweryfikowanie i otrzymanie wklejek na wszystkie szczyty „Sudetów Niemieckich” wymienione w załączniku upoważnia do otrzymania dyplomu-legitymacji oraz wykupienia i noszenia odznaki.
IV. Przepisy przejściowe i końcowe.
  1. Wnioskuje się o uroczyste wręczanie dyplomów-legitymacji odznaki „Zdobywcy Korony Sudetów Niemieckich” podczas corocznego Zlotu Turystów na Wielkiej Sowie organizowanego przez Komisję Turystyki Górskiej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu. Rajd ten jest organizowany w miesiącu wrześniu w ramach Międzynarodowego Dnia Turystyki.
  2. Regulamin niniejszy został zatwierdzony przez Zarząd Oddziału PTTK w Wałbrzychu w dniu 13.04.2011 r. (uchwała Nr 29/III/2011) i wchodzi w życie z dniem 13.04.2011 r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszymy się, że tu jesteś! Mamy nadzieję, że wpis ten był ciekawy i podobał Ci się. Jeśli tak, to będzie nam miło, gdy podzielisz się nim ze znajomymi albo dasz nam o tym znać komenterzem. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że warto dalej pisać.